GJELUCI : 2 VOGELUSHË KTHEHEN TE FAMILJET BIOLOGJIKE. Perfaqesues te keti youth dhe forumit rinor socialist ishin te pranishem diten e hene ne ambientet e shtepise se femijeve ne kuader te 1 qershorit.Kesaj feste nuk kishte se si ti mungonin dhuratat ku te rinjte socialiste kishin sjelle me vete posaçërisht per keta vogelushe.

Drejtorja e ketij isntitucioni Anjeze Gjeluci u shpreh nder te tjera se gjate dites se hene 2 femije jane kthyer prane familjeve te tyre biologjike. Institucioni I shtepise se femijes 3-6 vjec u be pjese e aktiviteteve te shumta ku ne qender te vemendjes ishin pikerisht femijet,te cilet me buzeqeshjen e tyre dhe fetyren e gezuar ishin motivi me I bukur I kesaj dite te vecante.

Artikulli paraprakTONIN MARINAJ MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE NË FSHATIN GRIL
Artikulli tjetërVOLTANA ADEMI URON FËMIJËT PËR 1 QERSHOR