MASSAFRA: DASHURI, RESPEKT DHE PAQE ME NJËRI-TJETRIN.Kisha Katolike ne Shkoder ne naten e madhe te Krishtlindjes ka uruar te gjithe besimtaret per nje Krishtlindje me plot dashuri per njeri-tjetrin 

Vigjilja e Krishtlindjes vjen per besimtaret me mesazhe te forta dashurie dhe respekti dhe paqeje per njeri-tjetrin pa dallime fetare apo dallime te tjera.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/5zWuhAQylmc” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSHKODËR, SHTOHEN RASTET E GRIPIT
Artikulli tjetërKISHA ORTODOKSE URON KRISHTLINDJEN