Një 26 vjeçar është mbytur në ujërat e lumit Vjosa. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00 të ditës së djeshme në fshatin Kute të Mallakastrës.

Shtetasi Lorenc Sina kishte dalë sëbashku me bashkëfshatarin e tij R.M, 35 vjeç për të peshkuar në lumin Vjosë, kur e ka marrë rrjedha e ujit. Në vendngjarje kanë mbërritur forca të policisë dhe polumbarët të cilët kanë nisur kërkimet për gjetjen e trupit të të riut.