E pazakontë ka qenë strategjia e një të riut shqiptar, pasi drogën e kishte fshehur në një vend intim.

Policia italiane ka vënë në pranga 20-vjeçarin shqiptar në Genoa, ndërsa u zbulua se ai e kishte fshehur kanabisin në të brendshmet e tij.

Shqiptari u ndalua në sajë të kontrolleve në rrugë, ndërsa rezultoi se kishte fshehur një pjesë të kanabisit prej 130 gramësh në makinë dhe një pjesë në trup.

Po ashtu, Policia i sekuestroi shqiptarit, identiteti i të cilit nuk dihet, dhe një shumë prej 1200 eurosh që dyshohet se vinte nga aktiviteti i shitjes së lëndëve narkotike.