Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak minuta më parë në Greqi ku një shqiptar 51-vjeçar është qëlluar 10 herë me armë zjarri në portin e Lakkës në Paxos.

Shqiptari u transportua menjëherë në spital dhe është në gjendje kritike por stabël. Ai ishte në ishull për pushime me gruan dhe fëmijët e mitur.

Ende nuk dihet shkaku i sulmit ndaj tij, por mesa mësohet nga Protothema.gr dyshohet se është vrarë për larje hesapesh nga persona ende të paidentifikuar.

Artikulli paraprakZJARR MASIV NË ISHULLIN E HAWAII-T, DIGJET QYTETI HISTORIK, 6 TË VDEKUR
Artikulli tjetërKËRCËNOHET ME JETË JOE BIDEN, AGJENTËT E FBI-SË VRASIN TË DYSHUARIN