Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Parashikohet një ditë përgjithësisht pozitive si në aktivitetin ekonomik ashtu edhe në raportet me të tjerët.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Edhe të lindurit e kësaj shenje të martën do të kenë mbështetjen e yjeve, të cilët do të bëjnë të rikuperojnë shumë nga ato që nuk kanë realizuar ditët e kaluara. Situata financiare duket në përmirësim.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të martën do të jeni shumë të lirshëm, natyralë dhe shumë komunikues me të tjerët. Nuk do t’ju mungojë pasioni në raport me partnerin.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Duket se situata është e paqëndrueshme dhe jeni në një moment pritjeje. Ndoshta nuk është tamam momenti për të bërë një zgjedhje definitive.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Edhe të lindurit e kësaj shenje të martën duket se janë “të privilegjuar” pasi do të kenë mbi kokë një numër yjesh dashamirës. Me përjashtim të Hënës, e cila mund të hedhë sjellë agresivitet.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Edhe pse nuk është ndonjë moment pozitiv për ju, duhet të bëni durim sepse situata do të ndryshojë shpejt. Frenoni entuziazmin e parakohshëm.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Dita e martë pritet të jetë përgjithësisht e mirë, ndonëse impenjimet tuaja do të vijnë në rritje. Mërkuri ju jep një sens organizativ të admirueshëm.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Në përgjithësi dita e martë pritet të jetë e qetë, ndërsa ju do të rifitoni me vështirësi ritmet tuaja të zakonshme. Do të jeni përgjithësisht melankolikë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Situata yjore e trazuar bën që dita e martë të jetë shumë intensive, me të papritura që do t’ju imponojnë të ndryshoni herë pas herë objektivat tuaja. Vetëm Afërdita ju jep sinjale të qarta dashurie.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Për të lindurit e kësaj shenje është puna ajo që përbën impenjimin kryesor, prandaj është mirë që të mos i lini gjërat pas dore. Në aspektin sentimental, do të përjetoni momente magjike.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Edhe pse në përgjithësi qielli juaj është i qetë, gjendja juaj shpirtërore vazhdon të jetë jo edhe aq e mirë, prandaj të martën do të jeni disi pasivë dhe pa shumë interes për gjërat që ju rrethojnë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Dita juaj të martën do të jetë shumë e ngarkuar në të gjitha aspektet. Megjithatë, kjo nuk do t’ju pengojë të vazhdoni të jeni optimist.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 16 GUSHT 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërTEMPERATURAT DO TË JENË NË RRITJE, SI PARASHIKOHET MOTI PËR DITËN E SOTME