I nxehti afrikan do të dominojë gjithë fundjavën edhe në Shqipëri.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon se depërtimi i masave ajrore me origjinë nga Afrika e Veriut do të bëjë që temperaturat e larta dhe orët e gjata me diell të mbizotërojnë në të gjithë territorin.

Thuajse i gjithë vendi do të mbizotërohet nga temperatura maksimale 37 – 41 gradë Celcius gjatë të shtunës dhe të dielës.

E diela do të jetë edhe më e nxehtë prandaj ju sugjerojmë të shkoni buzë detit.

Në Tiranë, Berat të dielën temperaturat do të shkojnë 40 – 41 gradë Celcius.

Artikulli paraprakPËR BEQARËT DASHURIA PO ECËN MIRË, KJO NUK ËSHTË KOHA PËR TË NDALUAR… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërKJO, FUNDJAVA MË E NXEHTË NË 50 VITET E FUNDIT NË GREQI! URDHËROHET MBYLLJA E BIZNESEVE NGA ORA 12:00 – 16:00, NË TË KUNDËRT GJOBA 2000 EURO