Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta janë takuar mbrëmjen e sotme dhe kanë darkuar sëbashku në një nga restorantet e kryeqytetit.

Nuk dihet qëllimi i këtij takimi të mbajtur larg vëmendjes së medias, por vlen të theksohet fakti se dy aletatët takohen një ditë para seancës plenare të Kuvendit si dhe mbërritjes së reporterëve të Komisionit të Venecias në vendin tonë. Po kështu takimi Rama-Meta vjen edhe pas deklaratës kritike ndaj qeverisë të Sekretarit të Përgjithshëm të LSI Luan Rama për raportin e FMN edhe pse numri dy i kësaj partie Petrit Vasili tha se ky qëndrim ishte personal i zotit.Rama dhe jo qëndrim zyrtar i LSI. Nderkohe takimi mes dy liderve te koalicionit qeverises vjen edhe nje dite para perkujtimit te 5 vjetorit te ngjarjeve te 21 Janarit, kauze me te cilen Kryeministri Rama erdhi ne pushtet per denimin e fajtoreve.