MINISTRIA E MBROTJES VLERËSON KONTRIBUTIN E FORCAVE TË ARMATOSURA.

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, priti sot në një takim pilotët e Forcave Ajrore, të cilët u sulmuan gjatë operacionit antikanabis në Dukagjin. Gjatë bisedës, Kodheli falenderoi pilotët për punën e tyre të jashtëzakonshme jo vetëm në këtë rast por edhe në aksionin e ndërmarrë vetëm pak ditë më parë në Lazarat.Pilotët nënkolonel Altin Lama, kapiten Ervin Buzi dhe tetar Saimir Balla, të Forcës Ajrore rrezikuan jetën gjatë aksionit të ndërmarrë në mbështetje të Policisë së Shtetit në luftën kundër lëndëve narkotike.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/RBiWry5y2YY?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakM.MADHE, SEKUESTROHEN 83 KAMIONË ME DRU
Artikulli tjetërZBATIMI I LIGJIT ANTIDUHAN