Siç është bërë traditë, me rastin e festes se Fiter Bajramit, perfaqesues te besimit Katolik dhe Ortodoks kane zhvilluar vizita ne Xhamine e Parruces.

Pas vizites zyratre ata uruan gjithe besimatarët musliman ne kete dite te shenuar, nderkohe Arqipeshkvin e Dioqezes Shkoder Pult Imzot Angelo Masafra theksoj se kjo feste duhet te sherbej si ndricues per ata qe vrasin ne emer te fese. Vizitat e komuniteteve fetare ne raste festash , jane kthyer tashme ne nje tradite me vete, tradite e cila tregon harmonine, solidaritetin dhe tolerancen fetare ne qytetin e Shkodres.

Artikulli paraprakKABLLOT SI “RRJETË MERIMANGASH” NË RRUGËT E SHKODRËS
Artikulli tjetërSHKODRANËT BRAKTISIN LUMIN DRIN, NDOTJE DHE DËME MASIVE