Mbrëmë, në sheshin në qendër të plazhit të Velipojës, Ansambli Popullor përcolli “Tingujt e Verës” me një larmi këngësh dhe vallesh tradicionale duke krijuar atmosferën e një feste në natyrë për kënaqësinë e pushuesve vendas e të huaj.

Aktiviteti ishte në kuadër të sezonit veror “KultArt” 2023, organizuar nga Ministria e Kulturës, me mbështetjen e Bashkisë Shkodër u shpreh drejtori i Ansamblit Kombëtar Sokol Marsi.

 

Artikulli paraprakPLAGOSET ME ARMË 47 VJEÇARI NË SHKODËR
Artikulli tjetërMERRNI NJË DITË PËR T’IA DEDIKUAR PARTNERIT TUAJ, MUND TË ARRINI GJËRA TË MËDHA… HOROSKOPI JUAJ PËR SOT