KISHA KATOLIKE FESTON ME AKTIVITETE ARTISTIKE DHE SENSIBILIZUESE. Ne prag te festes se korpit te krishtit katedralja shen shtjefni ka zgjedhur nje menyre te vecante per te kremtuar kete feste bashke me besimtaret, nje koncert me numra te ndryshem artistik qe percjellin mesazhe te forta.

Kori i te verberve me interpretimin e mrekullueshem dhe nen drejtimin e artistes se mirenjohur Suzana Turku sollen emocione te vecanta tek spektatori por mbi te gjithe perçuan mesazhin kryesor qe mbart kjo feste, dhurimin, si nje nga virtytet me te larta njerezore. Nga ana tjeter interpretime te mrekullueshme sollen edhe artistet kanadez nen ritmet e flamengos.

Artikulli paraprakFESTA E ITALISË, GAIANI: RESTAURIM GODINËS SË KONSULLATËS
Artikulli tjetërNDAHEN LEJE LEGALIZIMI, KËRKOHEN MJEDISE TË REJA PËR ALUIZNIN