“Ndërmendje 2016” ka marre forme ne qytetin e Shkodres. Salle e shkolles se muzikes Prenk Jakova ka qene foleza e re e ketij koncerti pas rikonstruksionit te teatrit migjeni. Koncerti I fundvitit me rastin e festave, fale kontributit te bashkise se Shkodres dhe bandes dhe artisteve te ketij qyteti.

Ne kete koncert ishin te pranishem drejtuesit me te larte te pushtetit vendor.Ne kete koncert kane interpretuar kengetaret me te njohur te muzikes ne Shkoder, por edhe banda e qytetit te Shkodres. Koncerti I fundvitit, do te transmetohet gjate neteve festive te vitit te ri ne ekranin e Star Plus TV duke ia ofruar kete event, me te rendesishmin e vene ne skenen per kete vit, te gjithe teleshikuesve.

Artikulli paraprakSHIROKA, BANORËT: S’KEMI UJË, ADEMI: E KEMI PRIORITET
Artikulli tjetërGRIMA: S’JAM PYETUR ASNJËHERË, S’JAM FAJTORI I VLLAZNISË