4 shkolla nga Drejtoria Rajonale e Arsimit Parauniversitar në Lezhë, do të jenë pjesë e gjysemfinales të konkursit Kombëtar të Gjuhës Shqipe. Shpallja e fituesve u bë përmes një ceremonie të veçante të organizuar në shkollen 9-vjeçare Besëlidhja në Lezhë, ku drejtori i DRAP Hasan Muça teksa falenderoj te gjithe nxenesit pjesmarres tha se duhet të jemi krenar për Gjuhen-Shqipe.

Shkollat 9-vjeçare Letaj, Has, “Edith Durham” Shkoder, “Gjon Ndoci” Vau Dejes dhe “Migjeni” Puke arriten të grumbullojnë piket dhe të shkojnë në gjysemfinalen e konkursit Kombëtar të Gjuhës Shqipe, që organizohet për të dytin vit radhazi nga Ministria e Arsimit.

Artikulli paraprakBASKET MESHKUJ, VLLAZNIA FITON NDAJ FIERI BASKET
Artikulli tjetër“AMNISTIA PENALE”, ALIBEAJ: DJE U AMNISTUAN DREJTORËT, SOT THIRREN PROTESTUESIT PARA BASHKISË. TALLJE!