KËTO VEPRIME I BËJNË DËM INTEGRIMIT TË VENDIT
Deputetja e Kosoves, Alma Lama ka dhene opinionin e saj ne lidhje me te arrestuarit ne kosoves per pjesmarrje ne luften e Sirise dhe te Irakut. Ne lidhje me Skype ne edicionin qendror te lajemeve ne star Plus, Lama ka thene se ky ehte nje fenomen qe po I ben dem Kosoves.

Me tej ajo ka shtuar se keto arrestime dhe ky fenomen nuk I shkon aspak për shtat Kosovës.Zyrtarisht, 40 te arrestuarit akuzohen për vepren penale, organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist. Vetem 4 prej te arrestuarve pohuan para gjykates se kane marre pjese ne luften e Sirise, te shtyre, sipas tyre, pas takimit te minsitrit te Jashtem kosovar me lideret e opozites siriane.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/vpZkFgS2_nA?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakRRITET INTERESI PËR KUJDESIN E SHËNDETIT ORAL
Artikulli tjetërREALI I MADRIDIT FITON SUPERKUPËN E EUROPËS