Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, është bashkuar me kreun e PD, Sali Berisha, duke konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e 7 korrikut.

Ajo deklaroi se çdo qytetar dhe aq më shumë ata që janë aktivistë të partive politike duhet të jenë pjesë e protestës

“Sot nuk është më thjesht detyrim politik por detyrim shoqëror dhe njerëzor ndaj çdo proteste, çdo qytetar dhe aq më shumë ata që janë aktivistë të partive politike duhet të jenë pjesë e protestës. Edhe pse janë ditët e nxehta të korrikut njerëzit sa janë aktivë për protestën aq dhe më shumë duan dhe të dinë hapat e mëtejshëm të protestës. Pasojat e zgjedhjeve të kaluara ndihen në shoqërinë shqiptare, ndihen në partitë politike ndihen në media ndihen kudo. Dhe aq më shumë situata politika që rrodhi pas 25 prillit, sulmet e një pas njëshme për dëmtimin e opozitës. Për të shfokusuar opinionin publik nga problematikat që ka sot shoqëria shqiptare”, tha Kryemadhi.

Artikulli paraprakPËR HERË TË PARË NË HISTORI, FRANCA ZGJEDH ME SHUMICË ABSOLUTE NJË GRUA NË KRYE TË PARLAMENTIT
Artikulli tjetërSHTYPI I DITËS 29 QERSHOR, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT