Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka mbërritur në Tiranë, ku është pritur në ambientet e jashtme të kryeministrisë nga kreu i qeverisë, Edi Rama.

Pas përshëndetjes, dy liderët ndoqën ceremoninë zyrtare e më pas u drejtuan për në ambientet e brendshme të Kryeministrisë.

Vizita e kryeministri spanjoll në Shqipëri bëhet në kuadër të turneu që Pedro Sanchez po zhvillon në Ballkanin Perëndimor, që përfshin Serbinë, Malin e Zi, Bosnje Hercegovinën, Maqedoninë Veriut dhe Shqipërinë.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 1 GUSHT 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 1 GUSHT 2022