Kryeministri Rama ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ndjek nga afer finalen vajzave te shkollave te mesme ne volejboll. Kreu i qeverise shoqerohet nga drejtuesja politike Elisa Spiropali, kryetari i zgjedhur i bashkise Shkoder Benet Beci, deputetet Agron Çela dhe Edona Bilali, prefektja Majlinda Angoni dhe ministrja Bora Muzhaqi.