Kryeministri Edi Rama do të japë sot një konferencë për mediat në orën 11:30 në Kryeministri.

Kryeministri do të shoqërohet nga ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka.

Por nuk dihet ende nëse kryeministri Rama do të flasë apo jo për arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Ky i fundit u dënua dje nga Apeli i GJKKO-së, me 3 vite e 4 muaj burg për akuzën e shpërdorimit të detyrës.