Pas deklaratës së Lulzim Bashës për kryeprokurorin e përkoshëm, ka reaguar Kryeministri Edi Rama duke thënë se askush nuk beson se SHBA dhe BE duan të mbyllin dosje hetimore duke shkelur Kushtetutën.

“A ka budalla që e beson se SHBA/BE duan prokuror të përkohshëm për të mbyllur dosje hetimore duke shkelur Kushtetutën!Hajde politikë hajde”, shkruan në Facebook Kryeministri Edi Rama.