Fundjava do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë më alternime vranësirash si dhe intervale kthjellimesh

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore prezencë të mjegullës së dendur.

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Artikulli paraprakSHERR MES TË RINJVE NË KURBIN, PLAGOSET 33-VJEÇARI, DËRGOHET NË SPITALIN E TRAUMËS
Artikulli tjetërTENSIONE, DEBATE DHE ZËNKA! VITI NIS KEQ PËR KËTO 3 SHENJA HOROKSOPI