Kthjellimet do të karakterizojnë mëngjesin e kësaj të enjte vendin tonë.

Ndërkohë pasditja do të sjellë kalime vranësirash por pa rrezikuar reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 0°C mëngjesi në zonat malore deri në 16°C mesdita në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.