Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore dhe juglindje.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 16-19 gjatë ditës 28 °C në veri deri në 29-33°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perendim me shpjetësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS, 15 QERSHOR 2022
Artikulli tjetër12 ORË ME TREN, RAMA E ABAZOVIÇ MBËRRIJNË NË KIEV! ME KRYEMINISTRIN EDHE FORCAT RENEA! SOT TAKIM ME ZELENSKYN DHE VIZITË NË BUCHA DHE BORODYANKA