E hëna do të karakterizohet nga mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin.

Këto kushte atmosferike do të na shoqërojnë përgjatë gjithë ditës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale nga 2°C deri në 20°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor-juglindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë