Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira të pakta në zonat malore deri mesatare.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 13-19 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rritje 26-29°C në veri deri në 31-33°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.