Shqipëria fillon fushatën kualifikuese të Euro 2024 sonte në orën 20.45, teksa do përballet me Poloninë në Varshavë. Pak më parë trajneri i kuqezinjve, Silvinjo dhe ai i polakëve, Fernando Santos kanë shuar të gjitha dilemat e tyre dhe kanë vendosur për titullarët që do zbresin në fushë. Tekniku i ri i Shqipërisë, Silvinjo duket se ka ndryshuar shumë gjëra në përbërjen e skuadrës. Optimizimi është i madh, teksa shpresohet se mund të arrihet një rezultat pozitiv.

Skema ka ndryshuar, tani luajmë me 4-3-3. Nga minuta e parë luajnë lojtarë si Asani, Ccikalleshi dhe Uzuni. Në mesfushë ka elementë si Gjasula. Prapavija formohet nga Balliu, Hysaj, Mihaj dhe Kumbulla. Në krahun tjetër, “timonieri” Santos ka zgjedhur të luajë me më të mirët.

Polonia (4-4-2): Szczesny; Bednarek; Linetty; Frankowski; Salamon; Kiwior; Kaminsky; Zielisnki; Zalewski; Swiderski; Lewandowski. Trajner: Fernando Santos

Shqipëria (4-3-3): Strakosha; Balliu, Kumbulla, Mihaj Veseli, Hysaj; Ramadani, Asllani, Gjasula; Asani, Cikalleshi, Uzuni. Trajner: Sylvinho

Artikulli paraprakSHPALLEN LISTAT ME EMRAT E KANDIDATËVE PËR KËSHILLIN BASHKIAK TË SHKODRËS E KOALICIONIT “BASHKË FITOJMË”
Artikulli tjetërZBARDHEN EMRAT E KANDIDATËVE PËR KËSHILLAT NË 3 BASHKI TË KOALICIONIT “BASHKË FITOJMË”