MURGESHA ÇEKE SHPREH MIRËNJOHJE: MOS U NDJENI FAJTOR PER NGJARJEN. Opnioni I gjere publik ne shkoder duket se e ka ndjere me shume se asnje ngjarje tjeter te rende , vrasjen barbare te dy turisteve ceke.Por pervec turizmit ka edhe nga ata shtetas ceke te cilet punojne dhe kryejne sherbime shpirterore ne Shkoder.

E tille eshte moter Michaela Kubickova e cila me nje shqipe perfekte shpreh per star plus mirenjohjen e thelle qe ka per Shqiptaret dhe menyren se si e percollen dhimbjen e tyre. Se fundmi Michaela ka edhe nje mesazh te qarte dhe shpresedhenes per popullin e shkodres. Pas vrasjes së dy turistëve çekë shume qytetare shkodrane, marshuan ne rruget e qytetit me fotografite e ciftit te ekzekutuar .Te pranishmit ne kete homazh, ishin pjese nga shoqeria civile te cilet percollen keqardhje per kete ngjarje te rende.

Artikulli paraprakINTENSIFIKOHEN HETIMET PËR VRASJEN E ÇEKËVE
Artikulli tjetërVRASJA E ÇEKËVE, ARRESTOHET SOKOL MJAÇAJ