POLICIA VIJON KËRKIMET PËR GJETJEN E TRUPIT, NUK DIHET IDENTITETI.

Një person është raportuar i mbytur në ujërat e lumit Buna ndërsa po punohet në gjetjen dhe identifikimin e tij. Nga sa mësohet kanë qenë pushues  dhe banor të zonës të ciulët kanë parë një trup njeriu me këmishë të bardh dhe me panatallona të zeza ndodhej I mbytur ndërsa rrjella e lumit po e tërhiqte.
Menjëherë janë njoftuar forcat e policisë të cilat kanë nisur kërkimin për trupin e pa jetë të parë dhe më pas gjetjen dhe identifikimin e personit të mbytur. Nga sa mësohet viktima është parë fillimisht në zonen e bashkimit mes Lumit Buna dhe Drinin e për pasojë në këtë zonë rrjedha është shumë e fortë dhe bënë që trupi të tërhiqet me shpejtësi.
Banorët e zonës kanë tentuar të arrijnë trupin e pa jetë por më kotë duke qenë se rrjella e lumit buna ka bërë tërheqjen e tij me shpejtësi. Policia po vijon kërkimet përgjatë shtratit të lumit Buna  me anët të varkave dhe polumbarëve të angazhuara. Ky eshte rasti I dyte qe regjistrohet vetem brenda pak ditesh sa I takon mbytjeve ne lumen buna, kur ne daten 19 korrik ne oren 

Artikulli paraprakNDOTJA E MJEDISIT NË ZONAT E BANUARA
Artikulli tjetërMETA: REFORMA DOMOSDOSHMËRI