Policia Rrugore e Tiranës ka vendosur 148 gjoba për 24 orët e fundit për një shkelje që ndoshta e bëjnë shumë shoferë.

Kujdes! ❌
Pas manovrës së parakalimit, mjetet duhet të zhvendosen dhe të qarkullojnë në anën e djathtë të karrexhatës, edhe kur rruga është e lirë!

Qëndrimi në anën e majtë në rrugë dënohet me gjobë nga 1.000 deri në 3.000 lekë të rinj.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë vendosur 148 masa administrative, për këtë shkelje.

Artikulli paraprakSTAR SPORT – 01.05.2022
Artikulli tjetërCOVID-19/ MSH: 50 QYTETARË TË INFEKTUAR, ASNJË HUMBJE JETE DHE 49 TË SHËRUAR NË 24 ORËT E FUNDIT