HAXHILERËT TREGOJNË DEVOCIONIN E TYRE GJATË KËTIJ UDHËTIMI. Haxhileret shqiptare qe moren pjese kete vit ne udhetimin drejt Qabes per te kryer ritualin e shenjte te Haxhit treguan per kujtimet dhe emocionet e ketij udhetimi.

Myftiu i Shkodres Imam Muhamed Sytari  i shoqeroi haxhileret shkodrane gjate gjithe ketij udhetimi e me kthimin e tyre I treguan te gjithe besimtareve se sa I veqante dhe I shenjt eshte ky udhyetim e njekohesisht kryerja e riteve eshte nje afrimitet I mrekullueshem me Zotin.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/BZJgHAvyNqg?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakQËLLOHET ME ARMË AUTOMJETI
Artikulli tjetërMOTI I KEQ, PANARITI NË SHKODËR