Vllaznia synon një fitore që në ndeshjen e parë përballë Teutës, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë.

Mbrojtësi i kuqebluve Ditmar Bicaj tha se shkodranët me një rezultat 1-0 janë të kënaqur dhe i jep shanse për kualifikim edhe në ndeshjen e kthimit. Bicaj u shpreh se fitimi i Kupës është një objektiv për Vllazninë Për Bicaj Vllazninë nuk e sheh si ekip që rrezikon mbijetesën në kampionat. Ndeshja mes Vllaznisë dhe Teutës në Kupën e Shqipërisë do të luhet të mërkurën në ora 14:00 në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës.