Air Albania mirëpret Shqipëri-Izrael në orën 20:45, në kuadër të Nations League. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Kuqezinjtë e Edy Reja renditen në vendin e 3-të me 1 pikë. Përfaqësuesja jonë mori një barazim pak ditë më parë, në sfidën ndaj Islandës.

Kundërshtarët nga Izreali renditen në vendin e dytë dhe kanë grumbulluar 1 pikë deri më tani.

Sfida e fundit direkte ka përfunduar 1-0 në favorin tonë. Bëhet fjalë për një takim të vitit 2018. Më poshtë keni rreshtimet:

Artikulli paraprakMACRON MUND TË VIZITOJË UKRAINËN PAS VENDIMIT TË BE-SË PËR KANDIDATURËN E UKRAINËS
Artikulli tjetërRENEA “BLINDON” SHKODRËN, KONTROLLE PËR KAPJEN E TË SHPALLURVE NË KËRKIM