Del rezultati i Kuvendit të Berishës.
“Pas përfundimit të numërimit, pasi kemi bërë rakordime rezultati si më poshtë, delegatë prezentë në celjen 4934, nga këta pjesëmarrës në votim 4491 delegatë, nga këto pro shkarkimit kanë votuar 4446 delegatë, kundër 36 delegatë, 9 të pavlefshme”, tha Këlliçi.

Menjëherë pas rezultatit erdhi edhe reagimi i parë i Partisë Demokratike :

Sot kremtuam #31vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike të Shqipërisë, duke përjetësuar dokumentin themeltarë të firmëtarëve, që sollën në jetë forcën tonë politike, nisën një epokë të re për demokracinë dhe ribashkuan Shqipërinë me Perëndimin. Demokratet dhe demokratët, mbeten të angazhuar ndaj vlerave më të mira mbi të cilat u themelua Partia Demokratike, si forca e lirisë, atdhetarisë dhe e vokacionit perëndimor, përgjithmonë mbartëse e aspiratave të shqiptarëve për një ndryshim të thellë në jetën e vendit!

Gëzuar të gjithë demokratëve kudo ku janë, gëzuar ditën e lindjes së Partisë Demokratike!

Artikulli paraprakMINISTRIA E SHËNDETËSISË PUBLIKON SHIFRATJA SA RASTE TË REJA ME COVID-19 NË 24 ORËT E FUNDIT
Artikulli tjetërLAJM I FUNDIT/ NIS HAKMARRJA E LULZIM BASHËS, SHKARKON…