Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Jonila Godole ka komentuar ndryshimet statutore të miratuara sot në Kuvendin Kombëtar të PD-së. Sipas saj ndryshime të tilla e bëjnë PD-në të jetë larg standarteve demokratike.

“Kuvendi i sotëm i PD-së? I gjithë procesi i komanduar me urdhër nga lart, pa diskutime konstruktive, dhe me ndryshime statutore të atilla që e bëjnë PDnë e Bashës përsëri PDnë e Njëshit, siç ka qenë para tij, larg standarteve demokratike për një alternativë ndryshe”, shkruan Godole.

Artikulli paraprakZELENSKY: PAVARËSISHT GJITHÇKAJE, NE PO PËRPAROJMË
Artikulli tjetërMË 20 SHTATOR RAMA DO DREJTOJË MBLEDHJEN E KËSHILLIT TË SIGURIMIT PËR UKRAINËN