Yndyra e trupit në fakt nuk është aq e keqe. Në fakt, ne kemi nevojë për të mbijetuar. Sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës, yndyra e trupit jo vetëm që ndihmon në mbajtjen e trupit të ngrohtë, por është gjithashtu thelbësore për përthithjen e lëndëve ushqyese dhe prodhimin e hormoneve të rëndësishme. Megjithatë, ekziston një lloj që është i dëmshëm për shëndetin tuaj: yndyra e brendshme.

“Yndyra viscerale është një lloj yndyre trupore e ruajtur në zgavrën e barkut që rrethon organet tuaja të brendshme: mëlçinë, stomakun dhe zorrët”, thotë Rokana Ehsani, nutricioniste për Eat this.

Një mënyrë për të reduktuar yndyrën viscerale është të bëni disa rregullime dietike dhe mund të filloni duke shtuar një nga ushqimet më të mira që reduktojnë yndyrën e barkut. Është kos grek.

“Kërkimet kanë treguar se ushqimet e pasura me proteina, kalcium dhe vitaminë D mund të lidhen me më pak yndyrë të brendshme. Prandaj, kosi grek i thjeshtë dhe pa yndyrë është ushqimi numër një që njerëzit duhet të shtojnë në dietën e tyre nëse duan të reduktojnë yndyrën e brendshme”, thotë Eshani.

Kosi grek zakonisht përmban 20-23 gram proteina për servirje filxhani. Ngrënia e ushqimeve të pasura me proteina mund të ndihmojë në uljen e urisë – pasi nxit ndjenjën e ngopjes. Proteinave ju duhet një kohë e gjatë për t’u tretur, gjë që ju ndihmon të ndiheni më të ngopur për më gjatë. Megjithatë, jogurtet grekë me aromë, të cilët në përgjithësi kanë shumë sheqer të padëshirueshëm, duhet të shmangen.