Një furgon me pasagjerë ka dalë nga rruga në aksin Pukë- Shkodër por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Mendohet se furgoni ka rrëshqitur nga ngricat.Sipas te dhenave qe raportohen nga vendi i ngjarjes mesohet se furgoni me pasagjere po levizte nga Puka ne drejtim te Shkodres, dhe si shkak i temepraturave te uleta dhe ngricave ne rruge, ne nje nga kthesat e rruges Puke – Shkoder, ka rreshqitur duke dale nga rruga por fatmiresisht drejtuesi i mjetit ka arritur te kontrolloje automjetin duke mos rrezikuar te bjere ne humnere. Blute e Shkodres ndodhen ne vendin e ngjarjes nderkohe qe drejtuesit e qarkullimit rrugor i bejne apel te gjithe drejtuesve te automjeteve te bejne kujdes gjate kesaj periudhe.