Partia Demokratike e Shkodres, ka perkujtuar kete tem arte 25 vjetorin e themelimit te kesaj force politike.

Ne kete aktivitet kane qene prezent drejtuesit me te larte te PD Shkoder, deputete dhe anetare e simpatizante te kesaj force politike ne Shkoder. Gjate fjales se tij Kryetari i Partise Demokratike, Ramiz Cobaj, ka vleresuar kontributin e themeluesve te Partise Demokratike te Shkodres, por nga ana tjeter ka hedhur akuza edhe ndaj dyshes qeverisese Rama – Meta. I pranishem ne kete aktivitet ka qene edhe sekretari i pergjithshem i Partise Demokratike, Arben Ristani, i cili pervec urimit per 25 vjetorin e themelimit te PD Shkoder, ka folur edhe per situaten politike ne vend, duke komentuar jo vetem aksionet e qeverise, por edhe per reformen ne drejtesi si nje temat me te nxehta te momentit