Vllaznia” humbet ne ndeshjen me” Partizanin” u luajt ne stadiumin “Selman Stermasi ” ne Tirane.

Ka qene minuta e 34-te e pjeses se pare kur ish futbollistii Paetizanit,Bakaj, i cili pak dite me pare nenshkroi me Vllaznine ka shenuar gol ndaj ish ekipit te tij.Keshtu “Vllaznia” kalon në avantazh me golin e shënuar nga Elis Bakaj. Pas një topi të gjatë të Vrapit, Tafili e ul bukur me kokë për Bakajn, që gjuan fuqishëm drejt portës dhe ndalet në rrjetë dhe falë edhe devijimit të Malotës. Bakaj shënon kështu golin e parë për Vllazninë.Pjesa e pare perfundon me avantazhin e shkodraneve .Pjesa e dyte fillon me sulme te shumta te Partizanit ne kerkim te barazimit , i cili arrihet ne minuten e 64-t te ndeshjes pas nje rremuje para portes shkodrane.Autori i golit eshte Bardhi.Ne minute e 89-t te ndeshjes gjyqtari kryesor I ndeshjes Jorgji akordoi nje 11 metersh per Partizanin dhe Batha e ktheu ne gol duke goditur me saktesi nga pika e 11 metershit.E gjithe ndeshja perfundopi 2-1 per Partizanin.