Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Do jetë një ditë e qetë, veçanërisht në dashuri. Mundohuni të jeni më pak debatues se zakonisht, sepse përndryshe partneri juaj mund të humbasë durimin dhe ju do të përfundoni në grindje. Për më tepër, me pak butësi dhe diplomaci mund të arrihen rezultate të shkëlqyera.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të shtunën në dashuri do të ketë tensione. Mundohuni të mos i ndërlikoni më tej gjërat, nëse nuk doni të debatoni pa nevojë me partnerin. Në punë nuk mungojnë shqetësimet, ju takon të përpiqeni t’i zgjidhni sa më shpejt problemet. Për fat të mirë ekziston ndikimi i favorshëm i Jupiterit dhe Saturnit, kështu që nëse keni nevojë të rikuperoni disa para, bëjeni tani.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të shtunën pritet një ditë plot energji, optimizëm dhe dëshirë për të bërë gjëra. Yjet janë në anën tuaj. Ju dëshironi të ktheheni në lojë, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë sentimental dhe të pranoni sfida të reja. Ndikimi pozitiv i Venusit sjell lajme të mira në dashuri, veçanërisht për beqarët.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të shtunën pritet një ditë plot stres dhe tension, ndaj mundohuni ta merrni me lehtshëm. Para se të merrni vendime të rëndësishme, mendoni me kujdes. Në çdo rast, numëroni deri në dhjetë përpara se të hapni gojën. Nëse duhet të mbyllni një marrëveshje, shtyjeni atë për disa ditë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të shtunën do të ketë lajme të shkëlqyera dhe ide pozitive në nivel profesional. Megjithatë, jini të kujdesshëm sepse të qenit shumë i zënë me punë mund t’ju bëjë të humbisni nga sytë gjërat e tjera të rëndësishme në jetë, si familja, dashuria dhe miqësia.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të shtunën një ditë vërtet pozitive për shenjën tuaj. Ju keni një qiell vërtet të favorshëm dhe shumë mundësi për të kapur. Ka perspektiva të shkëlqyera si në planin ekonomik, me fitime të reja që vijnë, në aspektin profesional, për ata që duan të ndryshojnë aktivitete dhe të bëjnë karrierë, dhe sentimentalisht, veçanërisht për beqarët.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të shtunën dita do të jetë vërtet optimale falë Hënës së favorshme. Të kesh atë në krah është gjithmonë një pikënisje e shkëlqyer, e cila do t’ju japë fat të jashtëzakonshëm. Nëse shfaqen mundësi të mira, shfrytëzojini ato. Vlerësoni me kujdes çdo marrëveshje biznesi, mos jini impulsivë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të shtunën do të jetë një ditë vërtet pozitive nga të gjitha këndvështrimet për shenjën tuaj, pasi të gjithë yjet janë në anën tuaj. Në punë po përjetoni një periudhë të favorshme, e karakterizuar nga takime të shumta plot ide dhe mundësi. Ju përjetoni një fazë të shkëlqyer në dashuri, veçanërisht për ata që kanë një lidhje afatgjatë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të shtunën për shenjën tuaj pritet një ditë plot mundësi për t’u kapur. Në dashuri, pas një faze të vështirë, po rikuperoheni. Drita në fund të tunelit është afër. Keni qëndrime që ndonjëherë janë të vështira për t’u gëlltitur, përpiquni të jeni më pak polemikë dhe të gjeni qetësi.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të shtunën një periudhë e karakterizuar nga ankthi dhe nervozizmi vazhdon. Me pak fjalë, një ditë e qetë si kurrë më parë. Mundohuni të kontrolloni veten nëse nuk doni të debatoni me të gjithë botën. Sidomos me kolegët, edhe nëse ndonjëherë nuk është e lehtë, kafshoni gjuhën dhe shmangni polemikat.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të shtunën nëse ka probleme për të zgjidhur, bëjeni sa më shpejt të jetë e mundur. Nuk ka kuptim të shtyhen diskutimet apo të bëhen një mijë filma mendorë. Nëse diçka nuk shkon, flisni dhe përpiquni ta sqaroni. Sidomos nëse debatet kanë të bëjnë me partnerin. Kohët e fundit keni pasur shpenzime të tepërta.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të shtunën një ditë vërtet pozitive për shenjën tuaj. Në ditët e ardhshme gjërat patjetër do të përmirësohen, thjesht ji i sigurt për veten dhe mundësitë tuaja. Sidomos në dashuri, do të rifitoni besimin tek vetja dhe tek partneri juaj që ju kishte munguar. Përgjigjet e shumëpritura do të vijnë në punë për të nisur projektet tuaja.

Artikulli paraprak“SAHATÇIA”, SHKODRANI QË I KTHEU ORËN GJERMANIT
Artikulli tjetërPARASHIKIMI I MOTIT PËR TË SHTUNËN, RESHJE TË PAKTA SHIU DHE DËBORE! ÇFARË PRITET GJATË PASDITES