Një makinë ka dalë nga rruga në vendin e quajtur Mali Kolaj teksa ishte nisur drejt plazhit të Velipojës. Mjeti ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka devijuar.

Nga aksidenti i ndodhur janë plagosur dy shtetas të cilët janë dërguar drejt spitalit rajonal të Shkodrës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Në vend ngjarje ndodhet grupi hetimor për të zbardhur të plotë këtë aksident.