Operacion masiv anti-cannabis në qarkun Shkodër.

Në operacion rreth 200 forca policore. Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër në bashkëpunim me FNSH Operacioni në dy zona: Në Pult dhe Koman-Temal. Asgjësohen 20.000 bimë të kultivuara në 99 parcela. Sekuestrohet dhe bimë narkotike e thatë. Sekuestrohet dhe një armë zjarri Shotgan. Shoqërohen tre persona në zonën e Pultit. Operacioni do vijojë edhe në dy ditët e ardhshme.

Artikulli paraprakNJË PASDITE SHKODRANE DREJT SHIROKËS
Artikulli tjetërShuhet zjarri ne vendin e quajtur ura e Gjo Lulit ne rrugen e vjeter qe lidhet me Torovicen.