Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 30-vjeçare është dhunuar me sende të forta.

Bëhet me dije se se është dhunuar shtetësja M. S., 30 vjeçe, banuese në Karbunarë. Ajo ka bërë kallzim në polici, ku ka treguar se dy persona e kanë sulmuar me sende të forta.

“Lushnjë/Më datë 27.12.2021 shtetasja M. S., 30 vjeçe, banuese në Karbunarë, ka kallëzuar se është goditur me sende të forta nga dy persona të paidentifikuar. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje” dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve” njofton policia.

Artikulli paraprakHARTA E RE GJYQËSORE, MINISTRI I DREJTËSISË: DO TA BËJMË CILADO TË JETË KOSTOJA POLITIKE
Artikulli tjetërPOLICIA NGRIHET NË KËMBË, NJË PERSON KËRCËNON SE DO TË SHPËRTHEJË SASI TË MADHE EKSPLOZIVI AFËR NJË BANKE