Forumi Rinor i Partise Demokratike ne qytetin e Shkodres po zhvillon nje proteste kunder qeverise aktuale. Pjese e kesaj proteste eshte edhe kryetari i FRPD-se Belind Kellici

.Slogani kryesor i kesaj proteste eshte “RAMA IK”. Te rinj te forumit rinor te Partise Demokratike kane protestuar kunder qeverise Rama ne Shkoder. I pranishem ne kete proteste ka qene edhe Kryetari i FRPD te Shqiperise, Belind Këlliçi i cili u shpreh se shpresa e vetme per te rinjte eshte Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha Nga selia e PD deri prane prefektures ka qene itinerari i protestes se forumit rinor te partise demokratike ne Shkoder. Anetare te kesaj force politike kane leshuar mesazhe kunder kesaj qeveria e cila nuk mendon aspak per shkodren dhe rinine.Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi, është shprehur se shpresa e vetme eshte kryeministri i ardhshem, Lulzim Basha.Per disa minuta, te rinjte e FRPD kane qendruar me pankarta ne duar para prefektures se Shkodres, duke leshuar nje sinjal per nje vale protestash ne te gjithe vendin nga te rinjte e kesaj force politike