KF Vllaznia ben te ditur se sot ka prishur kontratat me dy futbollistet e saj, Adnan Haxhaj dhe Kreshnik Lushtaku.

Te dy keta futbolliste duke pare pozitat e tyre ne skuader sepse kishin kohe qe kishin humbur formacionin, kane bere nje kerkese qe te largohen nga skuadra. Largimi i tyre eshte aprovuar edhe nga ana e trajneri i cili nuk i kishte ne planet e tij dhe per kete arsye, pasditen e sotme administratori i klubit me te dy futbollistet ka firmosur akt-marrveshjet perkatese per nderprerjen e kontratave me mirekuptim perpara afatit perfundimtar te tyre. Me pas, ata jane likujduar financiarisht per pjesen kur kane qene pjese e klubit tone dhe ata kane marre rrugen drejt Kovoves.

KF Vllaznia i uron suksese futbollisteve Adnan Haxhaj dhe Kreshnik Lushtaku ne karrieren e tyre te metejshme,

KF VLLAZNIA

Artikulli paraprakTONIGHT – DHUNA NDAJ GRUAS
Artikulli tjetërTURQI, SHPERTHIM I FUQISHEM NE NJE METRO NE SHESHIN TAKSIM