Ka nisur ne Presidence takimi mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kreut te Partise Demokratike , Lulzim Basha.Rama dhe Basha u thirren dje nga Presidenti i Republikes Bujar Nishani per tu ulur ne nje tryeze te perbashket per te negociuar.Kryeministri Rama mberriti ne Presidence i shoqeruar nga Gramoz ruçi ndersa Basha i shoqeruar nga Edi Paloka.