1. Nga shërbimet e Komisariatit Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

•M.D. 20 vjeç, banues në Shkodër. Kapja dhe ndalimi i shtetasit M.D. bë pasi ky person ka thyer masën e sigurisë sepse: Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër me vendim Nr.99, datë 02.11.2015, i ka dhënë masën e sigurimit “Arrest shtëpie”, pasi ky shtetas është arrestuar me datë 25.09.2015, për veprën penale të “Armëmbajtjes pa leje”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën panele “Largim nga vendi i vuajtjes së dënimit”, neni 323 i Kodit Penal