V. Gj, 23 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka qënë duke drejtuar mjetin tip « Alfa Romeo », me targe DH 396 PB, në Shkodër, ku ka përplasur shtetasin : H.A., 68 vjeç, banues në Shkodër, i cili po udhëtonte me motorciklet. Ky shtetas është transportuar dhe po trajtohet në spital ushtarak Tiranë në gjëndje të rëndë. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale të « Shkelje të rregullave të qarkullimit », parashikuar nga Neni 290 i Kodit Penal.