UEFA ka vendosur që të kalojë Partizanin në Ligën e Kampioneve pas dënimit të Skënderbeut.

Ndryshimi i bujshëm bëhet i ditur nga UEFA dhe tashmë skuadra kryeqyetetase duhet të përgatitet për të marrë pjesë në turneun më të rëndësishëm për klube ndaj një ekipi të fortë si Ferencvaros.

Artikulli paraprakPËRCAKTOHET DATA E FILLIMIT TË SUPERLIGËS
Artikulli tjetër‘PRESIDENTI NGA POPULLI’, HAFIZI: NUMËR REKORD NË NJË JAVË