Ka perfunduar takimi mes Kryeministrit Rama dhe Kreut te PD Basha.Kryeministri Rama dhe Gramoz Ruçi jane larguar nga Presidenca pa dhene asnje prononcim per mediat nderkohe qe Basha dhe Paloka ndodhen akoma ne Presidence.Takimi ka zgjatur rreth 3 ore.