Nga shërbimet e Drejtorisë të Policisë Vendore Shkodër, u bë ndalimi i shtetasit: Fran Komdaçaj,, 38 vjeç, banues në Bleran Shkodër.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë sepse : Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër me shkresë Nr. 1272, datë 29.01.2016,bazuar në vendimin e Gjykatës së Apelit Nr.48, datë 28.01.2016 është ndryshuar masa e sigurimit nga detyrim paraqitje në arrest me burg për veprën penale të “Dhunë në familje” dhe “Shkaktim i vetëvrasjes” parashikuar nga nenet 130/a, e 99 të Kodit Penal. —– —- —- Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin e Policisë Shkodër, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: Helidon Marku 40 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i këtij shtetasi u bë sepse në datë 29.01.2016,duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Benz”me targa AA284KM, në rrugën “Shkodër- Mes”, në vendin e quajtur Hot i Ri Shkodër, është përplasur me autoveturen tip “Mercedes-Benz” me targa AA 636 BF që ndodhej i parkuar në krahun e vetë të levizjes me drejtues mjetit shtetasin: